Zakres i standard prac wykończeniowych
Budynek posadowiony na betonowych ławach fundamentowych (Beton B25) o szerokości od 40 do 70 cm w zależności od umiejscowienia.
Ściany fundamentowe wykonane z bloczków betonowych 24cm i ocieplone Styrodurem XPS 10 cm.
Ściany zewnętrzne wykonane z bloczków H+H 24 cm i ocieplone styropianem grafitowym 15 cm.
Elementy nośne pionowe – słupy zewnętrzne żelbetonowe wylewane na mokro (Beton B25).
Elementy nośne poziome – stropy żelbetonowe monolityczne, grubość stropów: nad parterem 20 cm, częściowo nad pierwszym piętrem 18 cm (Beton B25).
Ściany wewnętrzne murowane z bloczków H+H o grubości 12 cm.
Stolarka okienna – okna PCV 3 szybowe.
Brama garażowa – elektryczna, otwierana pilotem.
Drzwi wejściowe antywłamaniowe.
Posadzki betonowe.
Dach – symetryczny dwuspadowy o nachyleniu 40st z lukarnami. Wykonany z więźby krokwiowo –jętkowej pokryty dachówką betonową płaską firmy Brass. Stropodachy wykonane w tradycyjnym układzie warstw (spadek 1,5%), dach kryty papą zewnętrzną na całej powierzchni.
Instalacja elektryczna – w każdym pomieszczeniu jeden punkt świetlny na suficie i min. 3 gniazda rozmieszczone na ścianach 30 cm od posadzki
Instalacja wody użytkowej – wykonana z miękkich rur typu PEX i rozprowadzona do łazienek i kuchni.
Instalacja kanalizacji sanitarnej – wewnątrz każdego budynku zaprojektowano instalację kanalizacji sanitarnej z odprowadzeniem do zbiornika bezodpływowego zlokalizowanego na zewnątrz budynku, w ramach działki o pojemności 10m3. Każdy budynek posiada swój zbiornik. Rury kanalizacyjne wykonane będą ze wzmocnionych rur PCV.
Zagospodarowanie wody deszczowej – odbywać będzie się przy zastosowaniu zbiornika na wodę deszczową pobieraną z dachu budynku o pojemności 10m3, zlokalizowanego pod ziemią w ramach granic działki. Instalacja ta pozwoli na wykorzystywanie wody opadowej do podlewania ogrodu, mycia samochodu itd.
Instalacja grzewcza – kotłownia gazowa wykorzystująca piec dwufunkcyjny kondensacyjny marki Viessmann. W pomieszczeniach mieszkalnych grzejniki płytowe białe dopasowane rozmiarem do kubatury pomieszczenia.
Elewacja budynku – wykonana metodą lekko mokrą przy zastosowaniu dwóch kontrastowych kolorów (jasno beżowy i grafitowy) oraz elementu dekoracyjnego w postaci cegły klinkierowej i płyt wielkoformatowych
Strefa wejścia do domu utwardzona betonowymi płytami (wraz z dojazdem do garażu).
Wyprawy tynkarskie ścian – tynk gipsowy malowany na biało.
Ogrodzenie ogrodu
Oświetlenie strefy wejścia do domu
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5 KW
Trawa z rolki w ogrodzie
Drenaż wokół domu.
Pompa odprowadzająca wodę z odpływu liniowego przy wjeździe do garażu./span>